Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kłokoczynie

Galeria 2018/2019

Samoloty
Dziś był odlotowy dzień!
Każdy wykonał swój własny samolot. Była to doskonała inspiracja do zabaw dywanowych; powstało lotnisko z pasem startowym.
Tym odlotowym akcentem kończymy tegoroczny dyżur wakacyjny!

Robimy orzeźwiającą lemoniadę

Gdy przychodzą letnie dni, najlepszym sposobem na ochłodzenie jest lemoniada !
Zdolne przedszkolaki już wiedzą jak ją zrobić… i jak ją szybko wypić !


Przedstawienie ,,Zaczarowany młynek”
Dzisiaj ponownie gościliśmy krakowski teatr Krak-Art tym razem z przedstawieniem pt.”Zaczarowany młynek”. To historia, która opowiada o tym, że w życiu warto się dzielić nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość, skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi.
Podczas spektaklu aktorzy nawiązali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do udziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach.

Robimy szaszłyki owocowe – 09.08.2019r.
„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.”
Przedszkolaki podczas zajęć kulinarnych wykonywały smaczną i zdrową przekąskę – szaszłyki owocowe.
Po skończonej pracy dzieci zajadały się owocowymi przysmakami.

Wakacje w ogrodzie przedszkolnym

,,Przygody Pippi skarpetki”
Wesoła Pippi odwiedziła nasze przedszkole razem ze swoją małpką i koniem w kropki. Podczas spektaklu utrwaliliśmy podstawowe zasady ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa.

Drużyna Kangura
W wakacje bawimy się i ćwiczymy z Drużyną Kangura – Ogólnopolskim System Rozrywki Ruchowej.

Lato w przedszkolu
Arbuzowy zawrót głowy 🙂 

Wakacyjny pociąg
    Życzymy wspaniałych, słonecznych i niezapomnianych wakacji!


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

    19 czerwca uroczyście zakończyliśmy bieżący rok szkolny. Po Mszy Świętej w kościele  w Czernichowie  odbyła się uroczysta akademia. 

Rodzicom dziękujemy za pomoc, zaangażowanie oraz współpracę.

Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!


Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej
   18 czerwca odbyła się wycieczka do Zagrody Edukacyjnej Red Raj relaksowisko w Młoszowej. Dzieci z niecierpliwością czekały na przygotowane atrakcje: mini ZOO (alpaki, kaczki, kury, pawie, łabędzie, gołębie, króliki, ryby, kozy), park linowy, dmuchańce, małpi gaj z labiryntem, tyrolka, trampoliny. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci 🙂

Dzień Przyjaciela

    10 czerwca w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przyjaciela. Najpierw każdy sam przygotował śniadanie. Następnie czas spędziliśmy na wspólnych zabawach. Razem wykonaliśmy ,,Przedszkolne drzewko przyjaźni” z papierowych serc. Jak to dobrze mieć wokół wielu przyjaciół!


Święto Rodziny
    9 czerwca w naszej szkole odbył się piknik ,,Święto Rodziny” pod hasłem Cała Polska Czyta Dzieciom. Najpierw dzieci przedstawiły przygotowany występ dla rodziców pt. ,,Zamieszanie w krainie bajek.” Następnie zaproszeni goście przeczytali wybrane wiersze Jana Brzechwy. Dzieci spędziły ten dzień ze swoimi rodzicami, korzystając z przygotowanych atrakcji, między innymi  na dmuchanym zamku i zjeżdżalni,  przy zabawach z piłką zorganizowanych przez Ogólnopolski System Rozrywki Ruchowej przedszkoliada.pl.
   Ten dzień przyniósł wiele radości i emocji.

Dzień Dziecka

   31 maja obchodziliśmy Dzień Dziecka. Wszyscy wspólnie się bawiliśmy. Zjedliśmy również pyszne lody!

Dzieciom życzymy dużo uśmiechu, zabaw, wspaniałych przygód oraz oddanych przyjaciół!


Wycieczka do Krakowa
   24 maja odbyła się wycieczka do kina Kijów w Krakowie na spektakl pt. ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował.” Celem wyprawy tytułowego bohatera było odnalezienie zaginionego Cypiska oraz rozprawienie się ze złem, które czyhało w głębi lasu.
 


Święta Majowe
   Wraz z początkiem maja obchodzimy uroczystości, które upamiętniają najważniejsze wydarzenia zapisane w historii Polski. W ostatnich dniach poznawaliśmy i utrwalaliśmy wygląd flagi, godła, a także słuchaliśmy hymnu naszego kraju. We wtorek – 30 kwietnia – spotkaliśmy się wszyscy razem z okazji zbliżających się świąt majowych. Każda grupa przygotowała krótki występ podkreślający to, że jesteśmy szczęśliwymi Polakami.

Dzień Książki
   Dnia 23.04 br. w przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Książki.” Jest to świetna okazja, aby popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych. Wszystkie zajęcia, zabawy i działania związane były w tym dniu z książką. Każdy przedszkolak wie, jak należy dbać o książki i dlaczego warto je czytać. Na zajęciach plastycznych starszaki projektowały okładkę książki, a maluszki zakładkę, którą będą używać podczas czytania z rodzicami. 
   Dzieci w tym dniu były bardzo zaczytane…:)

 


Spotkanie Wielkanocne
   W środę, 17 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie Wielkanocne. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowane występy; piosenki oraz wierszyki związane z nadchodzącymi świętami. 
Ten dzień był pełny radości.
 

Dzień Czekolady
   12 kwietnia w przedszkolu dzień rozpoczęliśmy od wypicia gorącej czekolady do śniadania. Podczas zajęć poznaliśmy wygląd owoców i nasion kakaowca, a także podstawowe zasady zdrowego żywienia. O tym, jak smakuje czekolada dowiedzieliśmy się poprzez degustację. Następnie dzieliliśmy tabliczki czekolady na równe części. Na koniec oglądaliśmy film edukacyjny dotyczący produkcji czekolady oraz smarowaliśmy wafle słodkim kremem.
   Ten dzień sprawił, że nasze buźki były uśmiechnięte.

Dzień Ziemi
   W przedszkolu cały tydzień odbywały się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody. W dniu dzisiejszym królował kolor zielony, ponieważ obchodziliśmy Dzień Ziemi. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Na zakończenie każdy otrzymał Medal Zielonego Ziemianina.

Szkolny Konkurs Recytatorski

     29 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Wiosna wierszem malowana,” w którym dzieci licznie wzięły udział. Każdy występ został nagrodzony brawami oraz drobnymi upominkami. Wyłoniono także zwycięzców z każdej grupy, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody:

-klasa I: Julia P.

-starszaki:

  1.  miejsce Emilka Św.
  2. miejsce Maksiu
  3. miejsce Gosia

-maluszki:

  1. miejsce Karolek
  2. miejsce Nadia
  3. miejsce Nikola
 

Powitanie wiosny
21 marca wspólnie pożegnaliśmy zimę. Rano przygotowaliśmy Marzannę. W tym dniu nie zabrakło bocianów, żabek, kwiatów, trawki, deszczyku, a także najważniejszej osoby: Pani Wiosny. Przywitaliśmy wiosnę piosenkami oraz wspólnymi zabawami muzyczno-ruchowymi. Na koniec przeszliśmy z Marzanną i udekorowanymi wcześniej gaikami po najbliżej okolicy obwieszczając, że odeszła zima, a przyszła wiosna.

 Hodowla fasoli w klasie pierwszej
     W ostatnim czasie uczniowie klasy pierwszej założyli hodowlę fasoli. Dziś wyrośniętą roślinę posadzili do doniczek z ziemią.

Poznajemy zawody- sprzedawca

    20 marca wybraliśmy się do pobliskiego sklepu spożywczego, aby bliżej poznać zawód sprzedawcy oraz wyposażenie sklepu. Poznaliśmy też różne rodzaje artykułów.


Dzień Kobiet

     08 marca obchodziliśmy święto wszystkich kobiet. Z tej okazji chłopcy przygotowali dla dziewczynek prezenty – kwiaty. Maluszki uczciły ten dzień wspólną zabawą. Starszaki oraz uczniowie klasy pierwszej wybrali się do filharmonii na koncert dla dzieci ,,Muzyka w kolorach… fiołkowo-różowym.”


Dzień Dentysty
05 marca w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dentysty. Rozwiązywaliśmy zagadki o tematyce zdrowotnej, rozmawialiśmy na temat tego zawodu, klasyfikowaliśmy produkty – ,,Chory/zdrowy ząbek,” wspólnie się bawiliśmy. Poznaliśmy i utrwaliliśmy etapy mycia zębów.

Walentynki
   14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy WALENTYNKI. Podczas zajęć poznaliśmy historię tego święta, wybraliśmy kolory wiodące, wykonaliśmy ,,serduszkowe” karty pracy oraz laurki – serca: maluszki malowane farbami, a starszaki wyklejane włóczką. Po zajęciach odwiedzili nas aktorzy z krakowskiego teatru z przedstawieniem pt. ,,Zima u Kubusia.” 
Walentynkowy dzień wyjątkowo oddziałuje na nastrój i samopoczucie.

Bajkowy Bal Karnawałowy oraz Dzień Pizzy
   7 lutego w naszej szkole odbył się bajkowy bal karnawałowy, na którym pojawili się między innymi piłkarze, policjanci, księżniczki, biedronka, kot, wilk, czerwony kapturek, rycerz. Każdy zaprezentował swój strój. Tańcom oraz zabawom nie było końca. Podczas przerwy w balu zjedliśmy pyszną pizzę (z okazji zbliżającego się Dnia Pizzy) i nabraliśmy sił do dalszych zabaw. Ten dzień był bardzo udany i niezapomniany.

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

   1 lutego naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – nasze kochane babcie i nasi kochani dziadkowie! Wnukowie przygotowali Jasełka oraz występy muzyczne. Po przedstawieniu dzieci wręczyły dziadkom przygotowane wcześniej prezenty i towarzyszyli im podczas poczęstunku.

Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci oraz ich dziadków.


Ferie zimowe
  W ferie zimowe się nie nudzimy, tylko wspólnie bawimy!
Czas miło spędzamy na zabawach, ale i na przygotowaniach do odwiedzin naszych kochanych dziadków! 

Dbamy o ptaki zimą
   Zimą przedszkolaki pamiętają o ptakach: maluszki dosypują regularnie ziarno do karmnika, a starszaki wykonały ,,smakowite kule,” które zawisły na drzewach na terenie przedszkola.

Wigilia Szkolna

   21 grudnia odbyła się Wigilia Szkolna. Najpierw wspólnie ubraliśmy choinkę. Następnie pomodliliśmy się, podzieliliśmy opłatkiem i złożyliśmy życzenia. Śpiewaliśmy kolędy. Razem zasiedliśmy do stołu na poczęstunek.


Prelekcja na temat ochrony powietrza
   12 grudnia w grupie starszaków i w klasie pierwszej odbyła się prelekcja na temat ochrony powietrza z ekodoradcą Panią Agnieszką Smagą z Urzędu Gminy w Czernichowie. Dowiedzieliśmy się, co zrobić, aby powietrze było czyste.
Gość przekazał nam tablice informujące o jakości powietrza oraz książeczki – kolorowanki związane z omawianym tematem.

Wizyta Mikołaja 
  6 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek.” Następnie odwiedził nas Święty Mikołaj, który rozdał prezenty i wywołał na wszystkich twarzach uśmiech! 

Andrzejki
   30 listopada w naszej szkole odbył się bal andrzejkowy! Dzieci wzięły udział w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych oraz zabawach muzyczno-ruchowych. 

Dzień Pluszowego Misia
   26 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyniosło swojego ulubionego pluszaka i razem z nim spędziło ten dzień. Zabawom nie było końca! Układaliśmy puzzle – misie, opowiadaliśmy o swoich maskotkach, uczestniczyliśmy w misiowych konkurencjach; tańczyliśmy i śpiewaliśmy, rozwiązywaliśmy karty pracy, a nawet jedliśmy miód!
   Każdy otrzymał Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia!

Zajęcia ruchowe
   Kolejne zajęcia ruchowe prowadzone przez Ogólnopolski System Rozrywki Ruchowej przedszkoliada.pl za nami!

Msza św. w intencji Ojczyzny
   11 listopada w Kościele p.w. Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie odbyła się uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyła delegacja z naszej placówki. Razem z Panią Dyrektor złożyła kwiaty przed Pomnikiem Niepodległości.

   Dziękuję, Polsko!
   9 listopada (piątek) świętowaliśmy stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysty apel rozpoczęliśmy o godzinie 11:11 od wspólnego zaśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego (włączyliśmy się w akcję ,,Rekord dla niepodległej”). Następnie poznaliśmy, co to znaczy być patriotą, czym jest niepodległość; recytowaliśmy wiersze oraz śpiewaliśmy. Na koniec dziękowaliśmy Polsce – pierwsza klasa przygotowała własnoręcznie wyklejone kulkami z bibuły godło, a przedszkolaki czerwone serca, na znak tego, że kochają swój kraj. 

Spektakl pt. ,,Magiczna kraina czarnoksiężnika OZona”
     7 listopada (środa) w naszej szkole odbył się spektakl przygotowany przez Studio Teatralne KRAK-ART pt. ,,Magiczna kraina czarnoksiężnika OZona.” Razem z Dorotką i jej najlepszym przyjacielem – pieskiem Toto wyruszyliśmy w drogę po zaczarowanej krainie. Przekonaliśmy się, że bardzo ważna jest przyjaźń, współpraca oraz zaufanie! Teraz wszyscy wiemy, że nie należy śmiecić, ale trzeba szanować naszą matkę Ziemię.  
   Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie udziału w tym pouczającym przedstawieniu.

Dzień Postaci z Bajek
   5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Rozmawialiśmy na ich temat, opowiadaliśmy o swoich ulubionych postaciach, bawiliśmy się przy użyciu magicznego kuferka, rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, a nawet rozdzielaliśmy groch od fasoli!
   W grupie ,,Krasnoludki” do świata bajek przeniósł ich ,,magiczny napój” – pyszny soczek malinowy, a wspólnym zabawom nie było końca. Z kolei grupa ,,Pracowite Skrzaty” wysłuchała baśni czytanej przez nauczyciela pt. ,,Księżniczka na ziarnku grochu”, a następnie wykonała pracę plastyczną o tym samym tytule. 
   Ten dzień był bardzo udany!

Poznajemy zawody – strażak
   30 października nasze przedszkole odwiedził pan strażak, który opowiedział nam o swoim zawodzie oraz przedstawił strój, sprzęt, ale i opowiedział o zagrożeniach. Chętni mieli możliwość przymierzenia ubioru strażaka, hełmu, kominiarki, dzięki czemu mogli się poczuć jak strażak. 
  Wrażenia po tym spotkaniu na długo pozostaną w naszej pamięci!
 
   Dziękujemy panu Sławomirowi za przeprowadzenie zajęć z cyklu ,,Poznajemy zawody.”
 

Jesienny bal owoców i warzyw   –   ,,Na marchewki urodziny…”
   29 października odbył się jesienny bal owoców i warzyw. Wspólnym zabawom nie było końca! – rozpoznawaliśmy owoce oraz warzywa dotykiem, ale i smakiem; zajadaliśmy się marchewkami; bawiliśmy się przy użyciu chusty animacyjnej; ćwiczyliśmy wspólnie z Kubusiem; tańczyliśmy; wykonaliśmy jesienne karty pracy; w grupach wykonaliśmy duże owoce, które stały się dekoracją. Na koniec wykonaliśmy wspólne zdjęcie.
Ten dzień był bardzo marchewkowy 🙂 

Światowy Dzień Origami
   24 października w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Origami. Dowiedzieliśmy się, na czym polega ta technika, jak powstaje papier oraz wykonaliśmy prace plastyczne: ,,Parasol” (grupa ,,Krasnoludki”) i ,,Grzybek” (grupa ,,Pracowite Skrzaty).

Doświadczenia w klasie pierwszej
   22 października uczniowie klasy pierwszej wykonywali doświadczenia z jajkami.

 
Degustacja pieczywa
    19 października (piątek) poznaliśmy i obejrzeliśmy wyroby z piekarni (różnego rodzaju chleby i bułki oraz drożdżówki). Następnie spróbowaliśmy je. Były pyszne i pachnące! Na koniec zjedliśmy drożdżówki.
    Dziękujemy piekarni Orlik z Rusocic za dostarczenie przepysznych wypieków.

Poznajemy zawody – fryzjer

     18 października nasze przedszkole odwiedziła mama Ninki, która z zawodu jest fryzjerką i opowiedziała nam o swojej pracy; zaprezentowała przyrządy, urządzenia oraz akcesoria niezbędne w pracy każdego fryzjera. Chętne dzieci mogły skorzystać z usług naszego gościa, czego efektem były piękne fryzury. Aby umilić czas oczekiwania na usługę wszyscy bawiliśmy się z użyciem chusty animacyjnej.

    Dziękujemy pani fryzjerce za wizytę w naszym przedszkolu oraz pokaz modelowania  dziewczęcej i chłopięcej fryzury.


Przedstawienie cyrkowe

16 października w naszej szkole odbyło się przedstawienie cyrkowe przygotowane przez cyrk ,,Szok.” Artyści doskonale bawili widzów; zaprezentowali sztuczki cyrkowe, pokaz żonglerki, występ pudli. Dużo emocji wzbudził wąż – znaleźli się odważni, którzy dotknęli gada:) Oczywiście chętne dzieci mogły spróbować swoich sił podczas prezentowanych pokazów.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.


Pasowanie przedszkolaków, ślubowanie pierwszej klasy oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej
     Dziś (12.10) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kłokoczynie wielki dzień!
Wszyscy są pięknie ubrani i do występów przygotowani.  
    Najpierw odbyło się  ślubowanie pierwszej klasy, a później pasowanie przedszkolaków.
Uczniowie oraz dzieci przedszkolne w części artystycznej zaprezentowały wszystkim przygotowane występy. Wszyscy bardzo się starali. Następnie złożyły ślubowanie, po którym pani dyrektor dokonała pasowania za pomocą magicznego ołówka. Dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. 
   Do naszej szkoły przybył dziś też ,,Gang Słodziaków.” Dlatego po poczęstunku ,,starszaki” oraz uczniowie klasy pierwszej wysłuchali czytanego przez rodziców, nauczycieli oraz panią dyrektor opowieści jednego z nich – jeża Jerzyka.
Wszystkim pasowanym życzymy dużo radości i uśmiechu!
 
 
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
życzymy wszystkim pracownikom szkoły
dużo radości, mnóstwo cierpliwości, entuzjazmu oraz wytrwałości.
Wykonanie sałatki owocowej – klasa 1
Dziś przygotowaliśmy pyszną i zdrową sałatkę owocową:)

Święto Pieczonego Ziemniaka

30 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kłokoczynie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Na stołach królowały oczywiście ziemniaki. Nie obyło się też bez pysznych domowych wypieków. Dzieci dołączyły do Drużyny Kangura. Atrakcje dla nich zapewniła Przedszkoliada.pl – Ogólnopolski System Rozrywki Ruchowej. Zabawa była udana, a pogoda zamówiona:)

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne uroczystości.


Dzień Chłopaka
  28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Na buźkach dzieci gościł od rana uśmiech:) Wszyscy wspólnie się bawili!
Chłopcy z grupy ,,Krasnoludki” otrzymali krawat ,,Super Chłopaka,” a z grupy ,,Pracowite Skrzaty” medale oraz laurki przygotowane przez dziewczynki. Oczywiście dla każdego była też słodka niespodzianka!
 
Chłopcy! Życzymy Wam tylko radosnych i słonecznych dni:)
 
 

,,Sprzątanie Świata” oraz Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
..Od małego o przyrodę dbamy…”
Jak co roku nasza placówka włączyła się w Ogólnopolską Akcję ,,Sprzątania Świata.”  Dzieci zaopatrzone w rękawiczki i worki posprzątały teren wokół szkoły. 
,,Co tu gadać, co tu kryć;
Przedszkolakiem fajnie być!”
U. Kozłowska
20 września obchodziliśmy także Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przygotowano wiele zadań i zabaw dla dzieci. Po ich wykonaniu czekał na nich owocowy poczęstunek.
Ten dzień spędziliśmy w miłej atmosferze. 
 

Wizyta Policjantów

10 września naszą szkołę odwiedzili Policjanci, którzy przypomnieli nam o bezpieczeństwie. Dzieci z niecierpliwością czekały na gości. Podczas spotkania przypomniały zasady bezpiecznego poruszania po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię. Policjanci mówili też, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Na pamiątkę tego spotkania wszyscy otrzymali odblaski!

Dziękujemy panom Policjantom za spotkanie i zapraszamy!


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Po wakacjach wróciliśmy wypoczęci, z zapałem do nowych zadań i zabaw!

Wszystkim dzieciom życzymy radosnych chwil i wielu sukcesów!