Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kłokoczynie

Galeria 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
     Dnia 26 czerwca zupełnie inaczej niż wcześniej  zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020.
Dziękujemy dzieciom za razem spędzony czas, wspólną zabawę i naukę, a Rodzicom za pomoc, zaangażowanie i współpracę.
Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji!


Projekt ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – CERTYFIKAT – przedszkole

    Informujemy, iż nasze Przedszkole otrzymało Certyfikat Wzorowej Placówki za udział w projekcie ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” w roku szkolnym 2019/2020. Celem projektu było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Dziękujemy za możliwość udziału w akcji. Gratulujemy Maluszkom, Starszakom oraz ich Rodzicom za aktywny udział!
Czekamy na kolejną edycję! #certyfikatwzorowejplacówki


Metoda projektu badawczego w 1 klasie
     Pierwsza klasa przez ostatnie tygodnie obserwowała łąkę, ponieważ realizowaliśmy projekt badawczy. Na początku chłopcy ustalili co wiedzą na temat łąki, a czego nie. Ustaliliśmy hipotezy i sformułowaliśmy pytania, które znalazły się na naszej klasowej tablicy.
Jednym z wynikających z realizacji projektu zadań było przygotowanie zielnika. Jego wykonanie ma na celu nabycie umiejętności rozpoznawania rodzajów i gatunków roślin, poznanie siedlisk, w których występują. Rośliny zielne, które zbieraliśmy w szkolnym ogrodzie oraz na łące to np. mniszek pospolity, babka lacentowata, rumianek pospolity, pokrzywa zwyczajna, mięta czy tasznik pospolity.
W trakcie realizowanego projektu dzieci nie tylko dowiedziały się wielu interesujących rzeczy na temat roślin i owadów, ale również nabyły umiejętności zadawania pytań, rozbudziły dziecięcą dociekliwość, rozwinęły kompetencje językowe, stały się bardziej otwarte na otaczający świat.

Projekt ,,Uczymy Dzieci Programować” – DYPLOM – 1 klasa
     Klasa 1 otrzymała dzisiaj certyfikat za aktywny udział w programie Uczymy Dzieci Programować. Bardzo dziękujemy za możliwość realizacji tak wspaniałego projektu, który przyniósł nam mnóstwo radości i satysfakcji. Z niecierpliwością czekamy na kolejną VI edycję.

 Warsztaty lepienia z gliny – 10.03.2020r.
 

Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka

      8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety – zarówno te duże, jak i te małe. Dziewczynki nie zapomniały również o święcie naszych kolegów. To doskonały sposób na kształtowanie nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Tego dnia maluszki poznały różne zawody wykonywane przez panie, rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Nie obyło się bez wspólnych zabaw ruchowych z muzyką. Dzieci wzajemnie obdarowały się kwiatowymi bukietami oraz kolorowymi muszkami.

     Starszaki spędziły ten dzień na wspólnych zabawach i aktywnościach. Najpierw szukały rozwiązania na temat, jak można sprawiać radość innym, co ciekawego można zrobić w dniu dziewczyn i chłopców. Następnie każdy wykonał kartę pracy ,,Do celu” i ćwiczenia grafomotoryczne.  Był też czas na wspólne zabawy taneczne. Na koniec dzieci wykonały dla siebie oraz dla pracowników szkoły poczęstunek – przekładały wafelki wybranym dżemem, kremem lub  miodem. Podczas wspólnej degustacji przyrządzonych smakołyków każdy przyznał, że to był bardzo słodki dzień.


Konkurs Głośnego Czytania – 06.03.2020r.

     Dzisiaj w naszej szkole odbył się Konkurs Głośnego Czytania, w którym brali udział uczniowie 1 klasy oraz uczennica „zerówki”. Celem konkursu było kształcenie wśród uczniów umiejętności pięknego czytania oraz rozbudzanie pasji czytania. Pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ważną funkcję w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.


Dzień Dentysty

     5 marca w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dentysty.

     Maluszki wysłuchały opowiadania pt. ,,O Julce i jej bolącym ząbku,” grupowały produkty spożywcze – ,,Wiem co jem.”  Następnie zapoznały się z etapami mycia zębów w oparciu o plakat i piosenkę. Nie zabrakło także zagadek dotyczących tego, co jest nam potrzebne do mycia zębów. Podczas zabaw muzyczno-ruchowych dzieci bawiły się w ,,Wesołe i smutne ząbki.” Na koniec zajęć maluszki umyły dokładnie swoje ząbki oraz wykonały pracę plastyczną pt. ,,Wesoły ząbek.”

     Starszaki rozpoczęły dzień od programowania robota Tomka, ustalenia kalendarza oraz czytania z Małym Misiem. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania ,,Higienek kontra Ząbiaki”, zapoznały się z etapami mycia zębów – poprzez zabawę rozwijającą sprawność manualną ,,Czyścimy ząbki”, a także ustaliły, co jest dobre dla zębów. Każdy zaprojektował opakowanie szczoteczki i pastę dla bohatera opowiadania – Higienka. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wymyły zęby zgodnie z poznaną instrukcją oraz otrzymały Kalendarz mycia zębów, który będzie przypominał o codziennym wykonywaniu tej czynności.


Wyjazd do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie – 1 klasa
     Dzisiaj uczniowie klasy 1 wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie. Wyjazd był związany z realizacją tygodniowego tematu kompleksowego „W świecie książki”, podczas którego dzieci miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat książek, rozwijania zainteresowań książkami oraz zachęcenia do czytania.
Podczas wizyty dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Była to głównie literatura związana z kosmosem, samolotami, militariami oraz sportem, bo właśnie tymi zagadnieniami interesują się chłopcy z 1 klasy. Dowiedzieli się również co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać.
     Bardzo dziękujemy Paniom z Gminnej Biblioteki w Czernichowie za wspaniałą lekcję.

Przedstawienie ,,Trzy świnki”

   26 lutego w naszej szkole miało miejsce przedstawienie pt. ,,Trzy świnki” w wykonaniu aktorów teatru KRAK-ART. Trzy świnki postanowiły wybudować domki. Jednak na ich drodze stanął podstępny wilk, który myślał tylko o tym, jak je schrupać.

   To pełne humoru przedstawienie wskazało, że warto być obowiązkowym i pracowitym.


,,Czyste powietrze wokół nas”

     W ostatnim tygodniu Starszaki uczestniczyły w Przedszkolnym Programie Edukacji Antytytoniowej pt. ,,Czyste powietrze wokół nas.” Dzieci poznały głównego bohatera – Dinka, który  przypomina o tym, że każdy chce oddychać czystym powietrzem. Zaproponowana piosenka o głównym bohaterze programu wszystkim przypadła do gustu. 


Bal karnawałowy 
     Karnawał to czas zabaw i balów także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzisiaj dzieci podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki oraz uczniowie 1 klasy z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzirejów. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia.
     Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny już za rok!!!

Dzień Kota

     17 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kota. Maluszki podczas zajęć wysłuchały opowiadania ,,Skąd się wzięły koty” oraz wiersza ,,Chory kotek,” a starszaki wiersza ,,O dwóch kotkach. Dzieci poznały ciekawostki dotyczące kotów, jak należy o nie dbać, a także poznały wybrane rasy kotów. Przedszkolaki uczestniczyły w kocich zabawach muzyczno-ruchowych. ,,Krasnoludki” ćwiczyły też małą motorykę poprzez ,,łapanie myszki”, układali kota względem krzesła ćwicząc położenie w przestrzeni, poznali bajkowe koty oraz wykonały pracę plastyczną ,,Kolorowe kotki.” ,,Pracujące Skrzaty” szukały ukrytych w sali listów z kocimi zadaniami – po ich prawidłowym wykonaniu otrzymali kocią pieczątkę na karcie zadań grupowych. Każdy poruszał się jak kot, posiada koci wzrok, pamięć, spryt oraz zna kocią mowę. Na zakończenie starszaki wykonały kotki z rolek papierowych.

To był bardzo koci dzień!


Dzień Przyjaźni i Miłości w 1 klasie – 14 luty 2020 r.
        Z okazji Walentynek klasa 1 obchodziła Dzień Przyjaźni i Miłości. Świętowanie rozpoczęliśmy już dzień wcześniej zabawą w niewidzialnego przyjaciela. Każdy wylosował imię kolegi, dla którego własnoręcznie wykonał kartkę.
14 lutego zaczęliśmy od przyjacielskiego powitania i rozmowy o tym jak ważne jest posiadanie przyjaciół. Wspólnie zastanawialiśmy się co możemy robić razem, oraz zredagowaliśmy Kodeks Przyjaciela. Walentynki to również okazja do poznania, omówienia i odegrania „Legendy o świętym Walentym”.
     Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną oraz kodowaliśmy naszego Ozobota, aby przebył miłosną trasę. Możemy śmiało stwierdzić, że chłopcy w 1 klasie zakochali się w programowaniu. Była to miłość od pierwszej trasy Ozobota 

Walentynki w przedszkolu
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, oddam w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuje.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję.”
 
     14 lutego 2020 roku był dla dzieci z grupy „Krasnoludki” prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Ubrani na czerwono rozpoczęliśmy świętowanie od zabaw z sercami w roli głównej. Na początku zajęć rozmawialiśmy o tradycji i zwyczajach walentynkowych. Wykonaliśmy pracę plastyczną „Serduszko walentynkowe”. W tym dniu były także liczne tańce, pląsy i zabawy walentynkowe, dzieci m. in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, tańczyły na gazecie w kształcie serduszka. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Starszaki rozpoczęły od walentynkowej gry planszowej oraz gimnastyki buzi i języka. Niektórzy przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów laurki. Dzieci poznały zwyczaje walentynkowe. Starszaki wykonały ,,Walentynkowego kraba.” Podczas zabaw muzyczno-ruchowych z serduszkowymi balonami oraz z pluszowym sercem każdy poczuł, że jest ważny i potrzebny. 
     Walentynki były szczególną okazją do nabywania i utrwalania postawy przedszkolaka życzliwego wobec innych, potrafiącego powiedzieć i podarować drugiemu coś miłego.

Ferie zimowe 

            Chociaż pogoda nie była ani trochę zimowa, to nuda nam nie groziła podczas tegorocznych ferii zimowych w przedszkolu. Działaliśmy bardzo aktywnie: czytaliśmy książki, bawiliśmy się, poznawaliśmy nowe zabawy muzyczno-ruchowe, kolorowaliśmy, wykonaliśmy kilka prac plastycznych, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i wspólnie czas spędzaliśmy, a nawet kodowaliśmy. W ostatnim dniu, na zakończenie ferii zimowych zorganizowaliśmy przedszkolne kino. Podczas oglądania dzieci zajadały się popcornem, dzięki czemu poczuły się tak, jakby były w prawdziwym kinie.


Jasełka dla Babci i Dziadka
     24 stycznia w naszej szkole odbyły się Jasełka połączone z Dniem Babci i Dziadka. Piękna scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice i dziadkowie z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Występ został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Po Jasełkach przyszedł czas na śpiew, taniec i wiersze dla naszych kochanych babć i dziadków. Nie zabrakło również upominków, całusów i przytulania… Podsumowaniem tej pięknej uroczystości był wspólny poczęstunek.

Wigilia szkolna – 20.12.2019 r.
     Czas oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia zakończyliśmy wspólną wigilią. W tym dniu kolędowaliśmy, dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, ubieraliśmy choinkę. Ponadto dzieci dekorowały pierniczki wykonane przez Mikołaja, Filipka oraz ich mamę Kasię 😉 
     Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła nagrody za konkurs „Ozdoba choinkowa”.
   Serdecznie dziękujemy dzieciom za liczny udział.

Wizyta Świętego Mikołaja
   6 grudnia podczas zajęć dzieci rozmawiały o Mikołaju; rozwiązywały zagadki i zadania. W tym dniu wychowankowie oglądali też spektakl pt. ,,Świąteczna gorączka Olafa.” Po występie naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który przywiózł ze sobą prezenty. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali przygotowane występy. 


Dzień Pluszowego Misia

     25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystko było ,,zmisiowane.” Podczas zajęć prezentowaliśmy domowe misie,  rozpoznawaliśmy te występujące w bajkach, układaliśmy puzzle. Nie zabrakło zabaw przy misiowych piosenkach.  Maluszki grały w ,,Misiowe memory” i wykonały misie z papierowych talerzyków. Starszaki rozwiązały misiowe sudoku i wykonały balonowe misie.

     Dzieci z pierwszej klasy nie tylko opowiadały o swoich misiach, ale również tworzyły zakodowane zadanie dla swoich kolegów w postaci trasy dla ozobota.

     Na koniec przedszkolaki razem z grupowymi misiami wysłuchały misiowego wiersza czytanego przez uczniów klasy pierwszej.


 Dzień Praw Dziecka
   20 listopada obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Przedszkolaki poznały swoje prawa; starszaki wykonały grupowy plakat ,,Mam prawo do…” oraz pracę plastyczną ,,Moje prawa.” Maluszki kolorowały wybrane prawo, które umieściły w formie listków na drzewie.

Uroczyste Obchody Święta Niepodległości
     Dzisiaj (8 listopada) obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci świętowały ten wyjątkowy dla nas Polaków – dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Wszystkie dzieci zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.
Również tego dnia braliśmy udział w biciu „Rekordu Dla Niepodległej”. Wszystkie dzieci z całej placówki wraz z personelem dokładnie o godz. 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego.
     Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy – jak każdy patriota.

Dzień Postaci z Bajek

   5 listopada przedszkolaki obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Podczas zajęć dzieci wykazały się znajomością tych znanych i mniej znanych bajek rozwiązując zagadki, rozpoznając rekwizyty bajkowych postaci, po fragmentach z książki. Nie zabrakło także bajkowych zabaw oraz czytania wybranej bajki.

   Starszaki podczas porannych zajęć rysowały swojego ulubionego bohatera z książki, a później wykonały ,,Magiczne lustro.” Maluszki zrobiły cukierki dla Baby Jagi – ćwiczyły małą motorykę oraz kolorowały ulubione bajkowe postacie.

   Ten dzień jest doskonałą okazją do wskazania wielkiej roli czytelnictwa w rozwoju dzieci. Wartościowe książki kształcą dobre postawy moralne, wzbogacają słownictwo, rozwijają pamięć oraz fantazję.


Ozobot- „Uczymy dzieci programować” – 1 klasa
   Klasa pierwsza w dalszym ciągu realizuje projekt edukacyjny „Uczymy dzieci programować”. Na dzisiejszych zajęciach uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat obiegu wody w przyrodzie, a przy tym świetnie się bawili.       Dzisiaj w swojej pracy używaliśmy robotów edukacyjnych Ozobot, które kodujemy za pomocą sekwencji kolorów.
Podczas zajęć zastanawialiśmy się czy woda jest niezbędna człowiekowi, gdzie ją znajdziemy, jaką pełni rolę w przyrodzie?…te pytania były punktem wyjścia do stworzenia zakodowanej trasy dla Ozobotów, przedstawiającej obieg wody w przyrodzie.
   Dlaczego warto uczyć dzieci podstaw programowania? Logiczne, algorytmiczne, umiejętność analizy problemowych, praca zespołowa to kompetencje, które są na tyle uniwersalne, że warto je rozwijać u dzieci już od najmłodszych lat.

Wycieczka do Teatru Groteska oraz do Schroniska dla bezdomnych zwierząt
   28 października starszaki oraz pierwsza klasa wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem był Teatr Groteska, gdzie najpierw dzieci uczestniczyły w lekcji teatralnej pt. „Sekrety sceny”. Podczas prezentacji teatralnej wzbogaciliśmy słownictwo pojęciami związanymi z teatrem i grą aktorską.
   Następnie udaliśmy się do sali, aby obejrzeć wspaniały spektakl muzyczny „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk. Była to barwna opowieść o małej Pchle, znanej ze swych zwariowanych psot. Przedstawienie powstało na podstawie przezabawnej wierszowanej historyjki mistrza Jana Brzechwy o sprytnej pchełce, która wiecznie wszystkim robiła psikusy.
   Po wspaniałym przedstawieniu pojechaliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności dla podopiecznych tego schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji: „Dorośli i dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki”. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wsparli akcję.

Światowy Dzień Origami
     24 października przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Origami. Dzieci dowiedziały się, na czym polega ta technika i wykonały prace pt. ,,Kolorowy parasol.”

Prelekcja z panią dietetyk    
      23 października odbyło się spotkanie z panią Karoliną – dietetykiem, która przedstawiła piramidę żywienia, a także opowiedziała, co zrobić, aby być zdrowym.  Dzieci miały możliwość przyporządkowania produktów do odpowiednich stopni piramidy, ale również dowiedziały się, że słodycze nie powinny się w niej znajdować. W związku z realizacją projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury” zaproszony gość przeczytał dzieciom wiersz o warzywach.

Pani Karolino! Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie!


    Pierwsza wycieczka grupy maluszków do Krakowa

      22 października grupa maluszków „Krasnoludki” udała się do Krakowa na pierwszą wycieczkę w bieżącym roku przedszkolnym. Najpierw udaliśmy się do Centrum Młodzieży, tam obejrzeliśmy cztery projekcje kinowe baśni i bajek Polskich: „O psach i kotach”, „Kopciuch”, „Małpa w kąpieli”, „Miłek z Czarnego lasu”. Wśród przedstawianych scen w baśniach i bajkach były ujęte wartości jakimi powinniśmy się kierować i jak zachowywać w codziennym życiu. Po obejrzeniu filmów odbyły się warsztaty baśniowe, podczas których dzieci dopasowywały rekwizyty do znanych baśni, bawiły się w księżniczki i zamki. Następnie przyjechaliśmy do sali zabaw GOkidz. Na dzieci czekało wiele atrakcji takich jak: labirynty z przeszkodami, ściana wspinaczkowa, basen z piłkami, zjeżdżalnie i wiele innych. Wizyta w sali zabaw pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania dziecięcej energii i co najważniejsze, radosnej zabawy. Po godzinnej i szalonej zabawie w tunelach, na zjeżdżalniach i w basenie z kolorowymi piłkami poszliśmy na warsztaty pt. „Znawcy mikro świata,” podczas których dzieci miały możliwość zapoznania się z owadami mieszkającymi wśród drzew, krzewów, łąk, takim jak: pająki, muchy, mrówki, ćmy. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały domki dla owadów ze słomy, patyków i wiórek z drewna, które zabrały ze sobą. Dzieci, chociaż zmęczone zabawą wróciły szczęśliwe do przedszkola.


Wykonanie serków smakowych
   17 października przedszkolaki – starszaki samodzielnie wykonały serki smakowe. Każdy skomponował sobie twarożek z wybranymi przez siebie składnikami. Było smakowicie!
   W grupie maluszków odbyły się zajęcia pod tytułem „Mleczna rodzina”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się kto nam daje mleko, poznać proces jego powstawania oraz zapoznać z produktami pochodzącymi z mleka. Odbyła się degustacja, dzieci opisywały swoje wrażenia smakowe, węchowe, mogły wybrać produkt, który im najbardziej smakował. Nasze przedszkolaki wiedzą, że mleko i przetwory mleczne to bardzo ważne źródło wapnia oraz pełnowartościowego białka i składników mineralnych niezbędnych do wzrostu.

 Dzień Edukacji Narodowej – Pasowanie na Przedszkolaka
   Dzisiaj (tj.14.10.br.) w naszej szkole odbyło się święto Edukacji Narodowej, ale również „Pasowanie na Przedszkolaka”, uroczystość bardzo ważna dla nowo przyjętych dzieci do naszego przedszkola. Z tej okazji maluchy z grupy „Krasnoludków” oraz starszaki z grupy „Skrzatów” przygotowały program artystyczny. „Maluszki” zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte w pierwszym miesiącu pobytu w przedszkolu. Był to ich pierwszy tak ważny i poważny debiut. Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie oraz pasowanie przez Panią Dyrektor. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na zakończenie akademii dzieci z klasy pierwszej przygotowały inscenizację z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom szkoły życzymy wszystkiego co najlepsze !

Święto Pieczonego Ziemniaka

   5 października w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Dla dzieci przygotowano atrakcje: zajęcia z Paniami ze Straży, zabawy z animatorem, wykonanie lizaków, balonowe miecze oraz psy. Na stołach królowały pyszne ziemniaki oraz wspaniałe, domowe wypieki. Był czas na rozmowy i wspólne spędzanie czasu.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za pomoc w organizacji tego święta.


Dzień Zwierząt
   4 października obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Zwierząt. Rozmawialiśmy o tym, że zwierzęta, które są obok nas oraz te, które mieszkają z nami mają swoje prawa, ale i o sposobach opieki nad nimi. Zwróciliśmy uwagę na to, że zwierzęta nie są zabawką, którą można wyrzucić i czują tak, jak ludzie. Maluszki wykonały zwierzątka z kółek, a Starszaki plakat- ,,Życzenia dla zwierząt.”

Zdrowe śniadanie
   02 października dzieci wykonały samodzielnie zdrowe śniadanie, podczas którego królowały warzywa. Było zdrowo i przepysznie!
  Z kolei na popołudniowych zajęciach dzieci próbowały domowe dżemy i soki z tegorocznych owoców.

Poznajemy zawody – Sprzedawca
   1 października przedszkolaki wybrały się do pobliskiego sklepu, aby poznać jego wyposażenie oraz zawód sprzedawcy. Zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów i używanie zwrotów grzecznościowych.
  Pani Sprzedawczyni dziękujemy za miłe przyjęcie i słodki upominek.

Zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt

   Grupa starszaków oraz klasa 1 przystąpiła do realizacji projektu „Bliżej pieska”. W naszej szkole zorganizowaliśmy akcje : „Dorośli i dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki”, która polega na zbiórce karmy dla psów i kotów z krakowskiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt. Plan rozpoczęliśmy od przygotowania plakatu oraz wywieszeniu go na szkolnym korytarzu.
Zachęcamy wszystkich Rodziców o wsparcie akcji, która trwa do 27 października !!!


Jesień

   Jesień zawitała do naszego przedszkola!


Powitanie Jesieni oraz prelekcja na temat segregacji śmieci
  23 września powitaliśmy w naszej szkole najpiękniejszą z pór roku – Jesień. Maluchy oraz Starszaki malowali farbami jesienne listki i rozmawiali o nowej porze roku.
  Tego dnia odwiedziły nas również pracownice Urzędu Gminy, które przeprowadziły prelekcję na temat segregacji śmieci. Dzieci przypomniały sobie, w jaki sposób należy segregować domowe śmieci i odpady.
Podczas spotkania nie zapomniano o przedszkolnych misiach, którym goście przeczytali książkę.
Na zakończenie wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki udali się na zewnątrz, aby włączyć się w akcję Sprzątania Świata.
    Pamiętajcie : „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

     20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Rozpoczęliśmy od wykonania plakatów z okazji święta. Następnie dzieci, razem ze swoimi domowymi pluszakami uczestniczyły w przygotowanych zabawach. Nie zapomnieliśmy o grupowych misiach, którym przeczytaliśmy przygotowane na tą okazję opowiadania. Starszaki ozdabiały kolorowe balony. Każdy przedszkolak otrzymał specjalny medal. Na koniec zjedliśmy pyszne owoce.


Poznajemy zawody – STRAŻAK

    19 września naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – Pan Strażak, który opowiedział o swojej pracy. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale i udzielanie pomocy podczas wypadków. Zaproszony gość przygotował dla dzieci niespodzianki: pokaz zadymienia pomieszczenia oraz lanie wody wężem strażackim.

   W związku z tym, że nasze przedszkolaki uczestniczą w projekcie ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, Pan Strażak przeczytał dzieciom oraz grupowym misiom wiersz pt. ,,Pali się” Jana Brzechwy.

Dziękujemy Panu Strażakowi za przybycie oraz poświęcenie swojego cennego czasu.


Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

   2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. W tym dniu odbyło się także pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. I. J. Paderewskiego w Kłokoczynie.

Wszystkim dzieciom życzymy radosnych chwil i wielu sukcesów!