Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kłokoczynie

Galeria 2020/2021

Dzień Pieczonego Ziemniaka

     22 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka.

     Podczas wspólnych zabaw na świeżym powietrzu uczestniczyliśmy w ziemniaczanych konkurencjach, zabawach z chustą animacyjną i balonami. Uśmiech pojawił się na każdej buźce 🙂 Dzieci wykonały ziemniaczane ludki, a maluszki również stemplowały. Czas spędziliśmy na wspólnej zabawie oraz na oczekiwaniu na prażone ziemniaczki, które wspólnie zjedliśmy. Było smakowicie!  


Dzień Przedszkolaka

     21 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym wyjątkowym dniu na wszystkie dzieci czekało mnóstwo radości i niespodzianek. Maluszki wzięły udział w wielu konkurencjach, a także grach i zabawach. Było nawet malowanie twarzy. Za wspólnie spędzony czas każdy przedszkolak dostał dziś Odznakę Wesołego Przedszkolaka. Starszaki rozpoczęły od programowania drogi Robota Tomka. Dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, w zabawie grafomotorycznej ,,Chmury i deszcz” oraz rozmawiały na temat dzisiejszego święta na podstawie rymowanki ,,ABC przedszkolaka” E. Stadtmüller. Na koniec wykonały sałatkę owocową i spędziły czas na przedszkolnym placu zabaw.

     Wszystkim przedszkolakom życzymy dużo zabawy, uśmiechu, przyjaciół, zdrowia, radości, marzeń!


Dzień Kropki

     15 września obchodziliśmy Dzień Kropki. To właśnie dziś uświadamiamy sobie, że każdy posiada jakiś talent. Wszystkie dzieci poznały historię Vashti, która uczy nie tylko wiary we własne siły, ale i tego, aby się nie poddawać.

     Maluszki wyklejały listki kolorowymi kulkami z plasteliny oraz stemplowały paluszkami. Nie zabrakło też wspólnych zabaw, ale i prezentacji min, które przeganiają smutek.

     Starszaki zaprojektowały kropki. Każdy wskazał, jaki ma talent.  Dzieci oglądały interaktywną książkę ,,Naciśnij mnie.” Książkę, w której trzeba naciskać, przekręcać, na którą trzeba dmuchać, klaskać…. Następnie wykonali ,,Pejzaż z kropek.” Podczas zabaw na świeżym powietrzu przedszkolaki rysowały kropki na chodniku prowadzącym do placówki.

     Uczniowie klasy drugiej dzień rozpoczęli od zajęć z edukacji informatycznej, na której projektowali w edytorze grafiki plakat z okazji dzisiejszego święta. Rozmawiali na temat wiary we własne możliwości. Chłopcy wykonali prace plastyczną, kodowali trasę na macie w kropki, układali kolorowe kubeczki, ale również przygotowali trasę dla Ozobota. Kiedy połączyli wszystkie prace, powstała jedna wspólna trasa „łańcuszek talentów”.


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

01 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021.

Życzymy wszystkim dzieciom szczęśliwych chwil oraz wielu sukcesów!