Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kłokoczynie

Galeria 2017/2018

Wakacyjne przedszkole
Podczas wakacji nie nudzimy się, tylko dobrze bawimy! Malujemy farbami na podwórku, wykonujemy pyszną lemoniadę, bawimy się w piasku i na zjeżdżalniach, a przede wszystkim odpoczywamy… 🙂

 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

     22 czerwca uroczyście zakończyliśmy bieżący rok szkolny. Po Mszy Świętej w kościele parafialnym  w Czernichowie z udziałem Pocztu Sztandarowego, w szkole odbyła się uroczysta akademia. Przedszkolaki pożegnały starszaków – dzieci z ,,zerówki”, które od września będą uczniami klasy pierwszej oraz absolwentów klasy trzeciej.

     Pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła dyplomy oraz nagrody książkowe. Następnie dzieci spotkały się jeszcze w swoich klasach z nauczycielami, którzy wręczyli im świadectwa.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, współpracę oraz pomoc.

Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji!

Przedszkolaki kibicują
Kto wygra mecz? My już wiemy! Polakom kibicujemy:)

Dzień Rodziny
17 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kłokoczynie odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny. Po oficjalnym otwarciu pikniku nastąpiły występy; najpierw trzeciej klasy – w rocznicę niepodległości, a następnie przedszkolaków – dla rodziców. Później nastąpiło posadzenie Dębów Pamięci. Całość imprezy uświetnił koncert ,,Baśniowej Kapeli.”
Wiele atrakcji sprawiło, że każdy znalazł coś dla siebie. A było w czym wybierać: między innymi pokazy strażackie, gry i zabawy, loteria, malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, suchy basem, wata cukrowa, popcorn!
To był miło i rodzinnie spędzony dzień!
 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia!

Wizyta Policjantów
14 czerwca naszą placówkę odwiedzili Policjanci. Podczas spotkania z dziećmi przybliżyli tematykę bezpieczeństwa podczas wakacji.

Wycieczka do ,,Wiosek Świata w Krakowie

     11 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do ,,Wiosek Świata” w Krakowie – Parku Edukacji Globalnej. Wyruszyliśmy w podróż przez wielkoformatową mapę świata, zobaczyliśmy architekturę oraz sztukę rękodzielniczą z sześciu kontynentów.  Poznaliśmy prostotę życia, ubóstwo, ale i różnorodność myśli, życia w różnych częściach świata.

    Wyruszyliśmy w drogę do Australii i Oceanii; do Ameryki Południowej – kierując się na andyjskie wzgórza i do miejskich slamsów, gdzie dowiedzieliśmy się, jak wygląda dzień ucznia w szkole peruwiańskiej; do Mongolii; do Afryki; do Ameryki Północnej oraz na Arktykę.

   Podczas tej wycieczki odbyliśmy ciekawą podróż dookoła świata!

Wycieczka do ZOO w Krakowie

     28 maja dzieci z ZSP w Kłokoczynie wybrały się na wycieczkę do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego. Wszyscy z niecierpliwością czekali na ten dzień. Już w autokarze dzieci były mocno podekscytowane, zastanawiały się jakie zwierzęta zobaczą w ZOO!? Była to doskonała okazja do poznania i zobaczenia na własne oczy zwierząt egzotycznych, które nie występują w Polsce, w środowisku naturalnym. Zobaczyliśmy między innymi: papugi, flamingi, pelikany, małpy, tygrysy, lwy, lamparty, a nawet i pingwiny oraz foki. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też żyrafy i słonie. Zobaczyliśmy z bliska zwierzęta żyjące w Polsce – takie jak: króliki, osiołki, kozy, barany, żółwie, świnki morskie czy lamy. Z zaciekawieniem spoglądaliśmy na różnorodnych mieszkańców ogrodu.
     Dziękujemy Radzie Rodziców ZSP w Kłokoczynie za zorganizowanie wycieczki z okazji Dnia Dziecka do krakowskiego ZOO. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył im wiele radości był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Z powrotem dzieci wróciły zachwycone podróżą, pełne nowych wrażeń i nowych wiadomości. Wycieczka tak się podobała, że w raz z panią; Wiolą, Danusią, Beatą, Elą i Moniką już planują kolejną i trudno się dziwić, przecież podróże kształcą, są okazją do integracji, a także przyjemna formą wspólnego spędzania czasu.
Obchody Święta Niepodległości 3 maja
~Radosny przemarsz przez wieś z chorągiewkami~

Zabawy na placu przedszkolnym

 

 

 

 

 

 

 


Szkolny Konkurs Recytatorski

25 kwietnia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod tytułem ,,Zwierzęta.”
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


Wycieczka do biblioteki

Z okazji Światowego Dnia Książki 23 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernichowie.

Dowiedzieliśmy się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią oraz poznaliśmy działy i mogliśmy pooglądać książki dla dzieci. Na koniec wizyty pani bibliotekarka przeczytała nam ,,Legendę o Smoku Wawelskim.”

Spotkanie bardzo nam się podobało. Każdy zapewnił, że odwiedzi bibliotekę razem z rodzicami:)

Pani Bibliotekarce dziękujemy za miłe przyjęcie!


Wielkanocne spotkanie

28 marca w naszej szkole odbyło się wielkanocne spotkanie. Przygotowane występy pomogły nam zrozumieć sens zbliżających się świąt.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu spotkania!


Powitanie wiosny
21 marca witaliśmy nową porę roku – WIOSNĘ.
Otrzymaliśmy od niej list oraz zadania sprawdzające naszą wiedzę o niej. Poradziliśmy sobie z nimi bardzo dobrze! Następnie wspólnie wykonaliśmy Marzannę, którą pożegnaliśmy zimę.

Dzień Kobiet
Dzień Kobiet jest wyjątkowy nie tylko dla dużych, ale i dla małych:)
W tym dniu chłopcy składali życzenia dziewczynkom oraz paniom. Przygotowali także drobne upominki:)
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i uśmiechy!

Walentynki

Walentynki w naszym przedszkolu. Dzieci przygotowały walentynkowe laurki dla tych, których kochają !!!


Wycieczka do ,,Anikina”
13 lutego nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do krainy zabaw ,,Anikino” w Krakowie. Wszyscy chętnie się bawili!
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci

Zajęcia zimowe
My się zimy nie boimy, tylko świetnie się bawimy!

Wielkie bale w karnawale!

8 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Wszyscy bawili się wspaniale!


Dzień Babci i Dziadka
28 stycznia naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – Babcie i Dziadkowie! Dzieci przygotowały Jasełka, przedstawienia z okazji święta dziadków oraz upominki. To było wyjątkowe i miło spędzone popołudnie!
Dziękujemy za Waszą obecność!

Przygotowania do świętowania Dnia Babci i Dziadka

Od dłuższego czasu przedszkolaki oraz uczniowie klasy trzeciej przygotowują prezenty dla wyjątkowych gości!
Już w niedzielę naszą szkołę odwiedzą kochane Babcie i kochani Dziadkowie!


Dzień Kina Przedszkolnego
10 stycznia w naszym przedszkolu rozmawialiśmy na temat filmów, kina. Mogliśmy choć trochę poczuć atmosferę panującą w kinie. Każde dziecko otrzymało bilet wstępu na seans pt. ,,Czerwony Kapturek” oraz kupon na popcorn (o smaku maślanym ).
Było bardzo miło!

Wigilijka
22 grudnia każdy przyszedł do naszej szkoły odświętnie ubrany! Dlaczego? Bo to właśnie dziś odbyła się wspólna wigilijka. Najpierw wspólnie pomodliliśmy się, składaliśmy życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem, następnie ubieraliśmy choinkę przy kolędach. Oczywiście był też i poczęstunek!
 
Z okazji zbliżających się świąt składamy najserdeczniejsze życzenia,
aby czas Bożego Narodzenia był spędzony w rodzinnej atmosferze i w spokoju,
a nadchodzący Nowy Rok przyniósł wiele radości i szczęścia!

Dekorowanie pierniczków
Przygotowania świąteczne w tym tygodniu kończymy dekorowaniem pierniczków.
Każdy ozdabiał z zaangażowaniem i z cierpliwością. Oczywiście podczas dekoracji mieliśmy możliwość spróbowania lukru i posypek. Było smakowicie! 🙂

Warsztaty zdobienia bombek
Idą święta! My już przygotowujemy świąteczne ozdoby.
7 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty zdobienia bombek.

Mikołaj

6 grudnia w naszej szkole oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt. ,,Królowa Śniegu” (przygotowane przez aktorów teatru Art.-Re). Po przedstawieniu odwiedził nas Święty Mikołaj, który wręczył upominki grzecznym dzieciom.
Święty Mikołaju! Dziękujemy za piękne prezenty! Do zobaczenia za rok


Pierniczki
5 grudnia nasza szkoła pachniała pierniczkami! Dlaczego? My już przygotowujemy się do Świąt. Każdy wygniatał oraz wałkował ciasto, a następnie wykrawał pierniczki w różnych kształtach, oczywiście przy pomocy foremek.
Dziękujemy tacie Julki P. za dostarczenie potrzebnych materiałów oraz mamie Waldusia za akcesoria.

Lepienie z gliny
Poznajemy skarby ziemi. 30 listopada lepiliśmy z gliny – klasa 3.

Andrzejki

29 listopada bawiliśmy się na szkolnych andrzejkach. Były wróżby dotyczące zawodów oraz przyszłości – oczywiście traktowaliśmy je z przymrużeniem oka Było wesoło !
Podczas andrzejkowej imprezy nie mogło zabraknąć tańców i zabaw przy muzyce oraz chuście animacyjnej!
To był miły dzień


Święto Pluszowego Misia w przedszkolu
,,Miś przytuli i doradzi.
W smutku mnie pocieszy miś.
Miś się nigdy nie obrazi.
Znam się z misiem nie od dziś!”
(M. Nowosielska ,,Przyjaciel Miś”)
 
24 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Każdy przyniósł swojego ulubionego misia: wszystkie były piękne, mięciutkie i chętne do zabawy!
Najpierw układaliśmy puzzle przedstawiające różne sylwety misia. Następnie poznaliśmy imiona pluszaków oraz etapy wykonania misia – dobrze zobrazował to film. Był też czas na misiowe tańce, tulenie do snu, ale i na karty pracy.
Każdy otrzymał Odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia, a starszaki na zakończenie wykonali ,,Misiowy organizer.”

Wykonanie zdrowych kanapek w przedszkolu
23 listopada dzieci z przedszkola na śniadaniu komponowały swoje zdrowe kanapki, aby później móc je zjeść
Było zdrowo i smacznie!

Spotkanie z Panem Strażakiem
17 listopada w przedszkolu odwiedził nas Pan Piotr Boroń – strażak, który opowiedział nam o swojej pracy i o bezpieczeństwie, zaprezentował strój strażacki oraz pokazał nam, w jaki sposób należy udzielić pierwszej pomocy.
Panu Piotrowi dziękujemy za odwiedziny i ciekawe zajęcia. Zapraszamy znów!

Koktajl truskawkowy

Chociaż to nie sezon na truskawki, to 16 listopada przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób wykonać koktajl truskawkowy. Najprzyjemniejszą częścią była degustacja
Wszystkim smakował powstały koktajl – wiele dzieci skorzystało z dokładki.


Wycieczka do Krakowa
14 listopada starsze przedszkolaki oraz klasa trzecia uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, na spektakl pt. ,,Pippi” oraz do schroniska dla bezdomnych zwierząt, w celu przekazania zebranych karm, za które otrzymaliśmy Certyfikat Wielkiego Serca oraz zostaliśmy oprowadzeni po obiekcie. Wycieczka była udana!
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach !

Akademia z okazji Święta Niepodległości
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości oraz Święta Patrona Szkoły I. J. Paderewskiego, którą przedstawiły przedszkolaki oraz uczniowie klasy trzeciej. Po występach dzieci obejrzały i wysłuchały wybranych utworów I. J. Paderewskiego, w trakcie których rysowały to, co im się kojarzy z tymi utworami. Zapraszamy do obejrzenia efektów dzisiejszych prac, które znajdują się na korytarzu.

Jesienna herbata
9 listopada nasze przedszkolaki przygotowały jesienną herbatkę! Na chłodne dni w sam raz

Warsztaty artystyczne

25 października w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne prowadzone przez Panią Martę Pietrusiak (mamę Waldusia).
Na początku Pani Marta barwnie opowiedziała dzieciom, jak wyglądają oraz czym się żywią sowy i jeże, a później zaprosiła wszystkich do wykonania sowy lub jeża z szyszki oraz z masy solnej. Zabawa była bardzo udana!

Pani Marcie bardzo dziękujemy za piękne zajęcia i zapraszamy ponownie


Prace maluszków oraz wielka zbiórka dla schroniska

24 października maluszki wykonały metodą origami pieski.

WIELKA ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA!
Jeśli nie jest Ci obojętny los bezdomnych zwierząt dołącz do nas
Zbieramy:
-żywność dla psów i kotów (sucha karma, puszki, kasza, ryż),
-rzeczy: koce, ręczniki, prześcieradła, obroże, smycze itp.
ZBIÓRKA TRWA DO 3 LISTOPADA 2017

Rzeczy dla schroniska prosimy przynosić do szkoły.

 

Jesienne prace klasy trzeciej
 

Wizyta przedstawicieli MPGO

20 października naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Małopolskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, którzy przybliżyli dzieciom temat segregacji śmieci.
Bardzo dziękujemy za przekazanie informacji oraz za upominki!


Jesienny spacer w parku oraz wizyta Policjantów

19 października nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę – jesienny spacer po parku przy Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Franciszka Stefczyka w Czernichowie. Podczas spaceru oglądali zwierzęta gospodarcze oraz maszyny rolnicze. Następnie udali się na plac zabaw przy Urzędzie Gminy Czernichów.
Po powrocie do przedszkola na dzieci czekali Policjanci, którzy opowiedzieli o bezpieczeństwie na drodze, sprawdzili, czy wiedzą, jak poruszać się po drodze oraz wyjaśnili co to jest alkomat i zaprezentowani jego działanie. Każdy otrzymał kolorowankę oraz informację z numerami alarmowymi.
Panom Policjantom serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie!


,,Lampion szczęścia”

18 października w naszym przedszkolu puszczaliśmy do nieba ,,lampion szczęścia”, który spełni pomyślane przez dzieci życzenia. Jednocześnie żegnaliśmy ciepłe dni, a witali piękną, złotą jesień!


Święto Edukacji Narodowej i pasowanie na przedszkolaka

13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz uroczystość pasowania przedszkolaków. Uczniowie trzeciej klasy przygotowali własny program artystyczny oraz złożyli życzenia nauczycielkom i pracownikom szkoły. Następnie wystąpiły wszystkie przedszkolaki ze swoim programem.
Po części artystycznej i ślubowaniu wychowawcy pasowali przedszkolaków magiczną kredką – nowo przyjęte dzieci na przedszkolaków, a starsze dzieci na wzorowe przedszkolaki.
Na pamiątkę tej chwili pasowane dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.


Przygotowywanie sałatki jarzynowej w przedszkolu
11 października przedszkolaki wykonały pyszną i zdrową sałatkę jarzynową!
Było smakowicie

Święto Pieczonego Ziemniaka

Zgodnie z tradycją 7 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kłokoczynie obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem przyniósł wiele atrakcji. Dla dzieci zorganizowano animacje i zabawy z animatorami, a dla rodziców i przybyłych gości poczęstunek. W menu królowały oczywiście ziemniaki upieczone na ognisku.

Impreza była udana. Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, dużo uśmiechu, ale i możliwość na rozmowę przy kawie czy też herbacie.

Wszystkim dziękujemy i zapraszamy na kolejne uroczystości


Przygotowywanie sałatki owocowej w przedszkolu

,,Kiedy w sadzie dojrzewają
jabłka, gruszki, śliwki,
wtedy dzieci na owoce
szykują koszyczki.”
sł. J. Kucharczyk

Sezon na pyszne owoce trwa!
Nie zapominamy o tym w naszym przedszkolu. Doskonale wiemy, że są one nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które wzmacniają nasz organizm.

W ostatnim czasie ,,maluszki” wykonały techniką wydzieranki owoce, a ,,starszaki” jesienne drzewa z płatków kosmetycznych.
Dziś postanowiliśmy zrobić sałatkę owocową! Najpierw wzięliśmy udział w zabawie ruchowej, a później wykonaliśmy sałatkę. Oczywiście odpowiednio się do tego przygotowaliśmy: umyliśmy owoce oraz nasze ręce. Następnie pokroiliśmy owoce. Pani Monika skropiła je sokiem z cytryny i … mogliśmy degustować.

Naszą sałatką poczęstowaliśmy pracowników szkoły oraz klasę trzecią.

Już planujemy kolejną smaczną i zdrową potrawę:)


Wizyta w sklepie
4 października Przedszkolaki wybrały się do pobliskiego sklepu. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki, z wyposażeniem sklepu – urządzeniami, towarem i jego ułożeniem, cenami oraz pokazanie, że praca ta jest pożyteczna dla społeczeństwa. Dzieci oglądały owoce i warzywa, nazywały je i z pomocą Pani ekspedientki ważyły. Na zakończenie każdy otrzymał słodki poczęstunek.
Na pamiątkę naszej wizyty i w ramach podziękowań za miłe przyjęcie wręczyliśmy Pani ekspedientce jesienne jabłka- pracę techniczną, którą starsze przedszkolaki wykonały w ostatnim czasie.
Pani ekspedientce jeszcze raz bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie i zapraszamy do naszego Przedszkola!

Przygotowanie zupy dyniowej w przedszkolu

3 października w naszym Zaczarowanym Przedszkolu przygotowywaliśmy zupę dyniową.
Najpierw poznaliśmy etapy jej wykonania, potem starannie pokroiliśmy potrzebne warzywa. Panie pokroiły cebulę, doprawiły i zagotowały zupę. Nawet się nie zorientowaliśmy, kiedy się ugotowała – czas oczekiwania spędziliśmy na zabawach muzyczno-ruchowych:) Bawiliśmy się doskonale! Następnie wróciliśmy na jadalnię – pani zblendowała zupę i mogliśmy zajadać. Niektórym tak zasmakowała, że chętnie brali dokładkę!

Oczywiście nie zapomnieliśmy o trzeciej klasie oraz innych pracownikach szkoły.

Każdy spróbował i uznał, że naprawdę udała się nam ta zupa;)

Szkoda, że nie możemy przesłać trochę jej zapachu i smaku…


Dzień Chłopaka w przedszkolu
 
2 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka, który w tym roku przypadł na sobotę, 30 września. Dziewczynki wraz z wychowawczyniami złożyły chłopcom najlepsze życzenia! Nie zabrakło zabaw i tańców przy muzyce z użyciem balonów. Każdy chłopiec otrzymał krawat – Superchłopaka oraz laurkę od dziewczynek:).
Sami zobaczcie:
 

,,Sprzątanie Świata”
29 września nasze przedszkolaki oraz uczniowie z trzeciej klasy z zaangażowaniem uczestniczyli w akcji ,,Sprzątania świata.”
Dzieci „uzbrojone” w rękawiczki ochronne i plastikowe worki na odpady z entuzjazmem oczyszczały z odpadów teren wokół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kłokoczynie.
Każdy już dobrze wie, że należy dbać i szanować naszą przyrodę!

Dlaczego kasztan kłuje? – zabawy badawcze w grupie starszej
Dlaczego kasztan kłuje? Jak wygląda łupina orzecha włoskiego?
Przedszkolaki z grupy starszej sprawdziły i już wszystko wiedzą!
 

Mali twórcy – klasa III

Wiemy już, co można uzyskać z kukurydzy. Teraz sprawdzamy, co można zrobić z chrupek kukurydzianych. Ale zabawa! Nasze propozycje:


Badacze – Poznajemy rośliny uprawne – klasa III

Jakie to ciekawe, sprawdzić i zobaczyć na własne oczy, CO ZNAJDUJE SIĘ W ZIARNIE PSZENICY, ŻYTA, JĘCZMIENIA, OWSA I KUKURYDZY!!!


Poznajemy zawody – Pani Fryzjerka w przedszkolu

28 września naszych przedszkolaków odwiedziła Pani Paulina Oczkoś – fryzjerka, która opowiedziała o swoim zawodzie oraz zaprezentowała przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Chętne dzieci miały możliwość skorzystania z usług gościa. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury oraz czesanie warkoczy dziewczynkom. Wszyscy bawili się doskonale!

Pani Paulinko bardzo dziękujemy i zapraszamy do nas ponownie!


Dzień Przedszkolaka

,,Każdy przedszkolak dobrze wie,
Że kiedy wrzesień już kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka!”

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Z tej okazji w naszym zaczarowanym przedszkolu, roztańczone dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, którym towarzyszyły znane piosenki z dziecięcego repertuaru, a chusta animacyjna sprawiła, że na każdej buźce pojawił się uśmiech
Nasi mali artyści wykonali wspólnie techniką wydzieranki balonika, lizaka i cukierka.
Na koniec wychowawcy wręczyli dzieciom dyplomy oraz odznaki ,,Przedszkolaka na medal.”
Tę uroczystość zakończyliśmy poczęstunkiem.

A na koniec, z tej okazji
wszystkim przedszkolakom
i ich rodzicom
składamy najserdeczniejsze życzenia:
aktywnego poznawania świata,
radości i uśmiechu każdego dnia!


Dzień pamiątek z wakacji

To właśnie dziś nadszedł ten dzień – 29 września! Dzień pamiątek z wakacji w przedszkolu, w grupie starszej!
Rozmawialiśmy na temat wakacyjnych podróży oraz oglądaliśmy przepiękne pamiątki przywiezione z tych wypraw. Nie zabrakło również zdjęć i kartek pocztowych. Następnie bawiliśmy się piaskiem księżycowym oraz wykonaliśmy akwarium z rybkami, piaskiem i muszelkami, które sami pomalowaliśmy i ozdobiliśmy. Pracy było wiele, ale tak się nam ta praca spodobała, że wykonaliśmy drugie akwarium !
Ten dzień był pełen emocji, wspomnień i radości


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
 
4 września 2017 roku w nowo otwartym Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyło się uroczyste przywitanie uczniów i przedszkolaków wraz z rodzicami.